SIKÇA SORULAN SORULAR

Oto Ekspertiz Nedir?
Sahip olduğunuz veya almayı düşündüğünüz ikinci el aracın performans, kaporta-boya ve mekanik aksamı konularında profesyonel destek alabileceğiniz oto ekspertiz testleri bütünüdür. Aracınıza ait test sonuçlarını detaylı raporumuz aracılığıyla objektif olarak sizlerle paylaşıyoruz.
Aracın Pert Olması Ne Demektir?
Bir araç kaza yapar ve bu kaza sonucunda aracın %40’ından fazlası zarar görür ise, o araç pert olmuştur. Bu terim herkesçe bilinen bir terimdir; ama orijinal ismi ağır hasarlıdır. Araçların pert olması halinde, araç sahipleri kaskodan paralarını alabilmektedir; ama bazı insanlar raporu hazırlayan insanlar ile anlaşarak pert olmamış aracı, pert olmuş gibi gösterebilmektedir.
Neden Ekspertiz Yaptırmalıyız?
Araç alıcıları, kendi bilgileri ve tecrübeleriyle ya da satıcının söylemlerine güvenerek aldığı araçlarda, alım sonrasında farklı mağduriyetler yaşamaktadır. Boya, kaporta ve motor kısımlarında meydana gelen hasarlar araç değerinin düşmesine yol açmaktadır. Bu şekilde bir mağduriyet oluşmaması için alanında uzman personeller tarafından, tarafsız ve güvenilir bir şekilde kontrol edilmesi gerekir.
Standart Bir Aracın Ekspertizi Ne kadar Zaman Alır?
Pilot Garage Oto Ekspertiz alanında sertifikalı uzman kadrosu ve son teknoloji araçlarıyla alım satım işlemi gerçekleştirilecek olan araç özenle yapılmaktadır. Standart bir aracın ekspertiz süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.
Ekspertiz Dışında Bir Yerde Araca Ekspertiz Yapılabilir mi?
Evet yapılabilir fakat biz bu uygulamayı önermiyoruz. Alanında uzman ve kurumsal bir ekspertiz firmasında aracınızın ekspertizini yaptırarak, ekspertiz raporu almanızı öneririz.
Her Marka ve Modelden Araca Ekspertiz Yapılıyor mu?
Pilot Garage Oto Ekspertiz’de uzman sertifikalı uzman ekibi ve son model ekspertiz makineleriyle her marka ve modele rahatlıkla ekspertiz yapılabilir.